Generowanie leadów na Linkedin. Jak pozyskiwać leady z reklam na tym nietypowym kanale?

Opublikowany: 19.09.2023/mateusz

generowanie leadów na linkedin

LinkedIn to platforma społecznościowa, która oferuje ogromne możliwości tworzenia cennych kontaktów biznesowych i generowania leadów za pomocą reklam i narzędzia LinkedIn Lead Gen. Warto zrozumieć, jak wygląda generowanie leadów na LinkedIn i co sprawia, że ta platforma jest nieocenionym narzędziem w budowaniu relacji i pozyskiwaniu potencjalnych klientów.

Spis treści
 • Generowanie leadów na LinkedIn – poznaj zalety niedocenianej platformy
 • Generowanie leadów LinkedIn z kampanią LinkedIn Lead Gen krok po kroku
 • 1. Stwórz treść, którą naprawdę warto będzie promować
 • 2. Wybierz cel kampanii
 • 3. Dokładnie określ swoją grupę docelową, aby trafić do właściwych osób
 • 4. Określ budżet i harmonogram kampanii
 • 5. Utwórz formularz Lead Gen, który zachęci użytkowników do podzielenia się swoimi danymi kontaktowymi
 • 6. Opublikuj kampanię i monitoruj jej efekty
 • 7. Regularnie przeprowadzaj testy AB, aby zoptymalizować wyniki

Generowanie leadów na LinkedIn – poznaj zalety niedocenianej platformy

LinkedIn to nie tylko miejsce, w którym zbudujesz swoją markę osobistą czy znajdziesz nową pracę. To przede wszystkim platforma, na której użytkownicy poszukują wartościowych treści związanych z ich obszarem zawodowym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że możesz tu dotrzeć do ludzi, którzy szukają dokładnie tego, co oferujesz.

Aby wykorzystać LinkedIn w pełni, konieczne jest regularne publikowanie treści związanych z branżą i dokonywanie aktualizacji. To pomaga w pozycjonowaniu się jako autorytet w danej dziedzinie.

Generowanie leadów LinkedIn z kampanią LinkedIn Lead Gen krok po kroku

Kolejnym krokiem w efektywnym wykorzystaniu LinkedIn do generowania leadów jest skonfigurowanie kampanii LinkedIn Lead Gen. Jakie kroki musisz podjąć? O czym pamiętać?

1. Stwórz treść, którą naprawdę warto będzie promować

Przed rozpoczęciem kampanii upewnij się, że masz już gotową wartościową treść do promocji. To może być np. e-book, webinar, infografika lub inna forma contentu, który podbije LinkedIna. Jeśli tego zabraknie, kampania nie przyniesie pożądanych efektów.

2. Wybierz cel kampanii

Kiedy już masz swoją treść, określ jasno cel kampanii — w tym przypadku jest to generowanie leadów. Chcesz pozyskać dane kontaktowe potencjalnych klientów, aby później je wykorzystać – skup się na tym celu.

3. Dokładnie określ swoją grupę docelową, aby trafić do właściwych osób

Przy tworzeniu kampanii musisz precyzyjnie zdefiniować, kto ma być odbiorcą Twojej treści. Użyj opcji targetowania na LinkedIn, aby wybrać odpowiednie kryteria demograficzne, zawodowe i geograficzne. Im bardziej precyzyjnie określisz grupę docelową, tym większa szansa na sukces.

generowanie leadów linkedin

4. Określ budżet i harmonogram kampanii

 • Wybierz budżet, który jest dostosowany do Twoich możliwości finansowych. Możesz ustawić codzienne lub całkowite ograniczenie budżetu – obie opcje mają swoje wady i zalety.
 • Ustal harmonogram kampanii, czyli daty rozpoczęcia i zakończenia oraz godziny, w których chcesz wyświetlać reklamy.

Wskazówka: Nie zapomnij też o ofercie. Co oferujesz użytkownikom w zamian za ich dane kontaktowe? Upewnij się, że oferta jest atrakcyjna i wartościowa.

5. Utwórz formularz Lead Gen, który zachęci użytkowników do podzielenia się swoimi danymi kontaktowymi

Jak od strony technicznej stworzyć formularz służący generowaniu leadów?

 • Przejdź do sekcji “Reklamy” na LinkedIn i wybierz opcję “Stwórz kampanię”.
 • Następnie wybierz “Lead Generation” jako typ kampanii.
 • Wypełnij informacje o kampanii i przejdź do tworzenia formularza.

Ważne: Tworząc formularz, postaraj się go spersonalizować i sprawić, aby użytkownicy naprawdę widzieli wartość w dzieleniu się swoimi danymi kontaktowymi. Dodaj pytania, które są istotne dla Twojej kampanii, ale nie przesadzaj z ilością pól. Im krótszy formularz, tym większa szansa, że użytkownicy go wypełnią.

6. Opublikuj kampanię i monitoruj jej efekty

Po publikacji kampanii LinkedIn automatycznie wyświetli Twoje reklamy użytkownikom zdefiniowanym w grupie docelowej. Koniecznie monitoruj wyniki kampanii na bieżąco. Sprawdzaj liczbę leadów, koszt pozyskania leadu oraz inne wskaźniki, które są dla Ciebie istotne.

7. Regularnie przeprowadzaj testy AB, aby zoptymalizować wyniki

Testy AB to klucz do sukcesu każdej kampanii. Przetestuj różne wersje reklam, treści oferty i formularzy, aby zidentyfikować, co działa najlepiej i realnie wspomaga generowanie leadów na LinkedIn. Na podstawie wyników dokonuj optymalizacji kampanii, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.