Tworzenie identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna jest tym, bez czego nie obejdzie się żadna marka. Inaczej: corporate identity albo visual identity. Służy temu, by tworzyć spójny wizerunek Twojej firmy. To wszystkie symbole, które z nią łączysz, umieszczone na wszystkim, co tylko z nią związane: od długopisów, przez szablony prezentacji i papier firmowy, po logotyp na samochodzie firmowym i budynku biura. To także jedna z usług, które oferujemy Ci w ROXX.

Z czego składa się identyfikacja wizualna firmy?

To, jak obszerny będzie system identyfikacji wizualnej marki, zależy od Twoich potrzeb. W podstawowej wersji obejmuje:

logo lub logotyp (albo jedno i drugie, także inne znaki graficzne marki),
barwy firmowe,
typografię (firmowy font),
druki (papier firmowy, wizytówki, teczki, notesy, wzory dokumentów),
media (stronę WWW i wygląd social mediów),
cyfrowe i analogowe materiały promocyjne reklamowe dla firm (broszury, ulotki, e-booki firmowe, wspomniane szablony prezentacji, oferty pracy).

Można ją uzupełnić o spójny wystrój wnętrz biura, gadżety firmowe oraz elementy stoisk na targach. To, jakie reguły rządzą corporate identity, określane jest w księdze identyfikacji wizualnej: podstawowej, pełnej lub księdze marki (brand booku).

Dlaczego warto zainwestować w projektowanie identyfikacji wizualnej marki?

Zgodnie ze starą zasadą: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Identyfikacja wizualna potrzebna jest po to, by Twoja marka została zapamiętana i wyróżniała się na tle konkurencji. Spójna prezencja robi dobre wrażenie i pomaga w zdobyciu zaufania. Świadczy o Twoim profesjonalizmie i pozwala się domyślać, że o klienta zadbasz tak dobrze, jak o swoją markę.

Jak przeprowadzamy w ROXX tworzenie corporate identity?

W ROXX pracujemy z Tobą już od samego początku powstawania Twojej marki. Zajmujemy się projektowaniem logotypów, loga i symboli. Następnie opracowujemy wygląd wszystkich nośników, na których pojawią się Twoje znaki.

Nim jednak do tego dojdzie, dokładnie poznajemy Twoją markę, Twoje produkty, ich odbiorców oraz konkurencję. Wspólnie podejmujemy decyzje co do jej ostatecznego kształtu. Wszystko po to, by zaprojektowana przez nas identyfikacja wizualna nie tylko Cię wyróżniała, ale i przystawała do Twojej historii i przyszłości.

Jeśli szukasz agencji kreatywnej, która przygotuje dla Ciebie projekt pełnej corporate identity, skontaktuj się z nami.

W składa naszych usług budujących wizerunek marki wchodzi także tworzenie key visuali, czy też tworzenie tekstów reklamowych.