Portal internetowy
i-Sport

Klient: i-Sport

i-Sport to interaktywna i funkcjonalna platforma treningowa łącząca w sobie wszystkie narzędzia konieczne do uprawiania sportu na 100%.

 

Aplikacja dostępna na tablecie, telefonie i w przeglądarce internetowej skupia 5 flagowych dyscyplin: bieganie, rower, fitness, pływanie i opcję dla wszechstronnych: triathlon.

zakres prac
  • Koncept
  • Identyfikacja wizualna
  • UI & UX
  • Kreacja graficzna
  • Aplikacja mobilna

Właściciel i pomysłodawca projektu zwrócił się do nas już w początkowej fazie tworzenia i-Sport. Po dokładnej analizie branży i oczekiwań naszego klienta zaprojektowaliśmy kompleksową identyfikację wizualną produktu, a także branding partnerskiego projektu społecznego „Polska Goni Europę”.

Koncepcja logotypu i-Sport bazuje na połączeniu 5 piktogramów każdej z 5 dyscyplin w 1 kolorowy symbol. W ten sposób kodyfikowaliśmy wszystkie dyscypliny: jazdę na rowerze, bieganie, fitness, triathlon i pływanie. Każda z nich ma własny mini-symbol oraz przydzielony kolor. Wszystkie składowe tworzą w pełni kompletny produkt.

„Polska Goni Europę” to akcja CSRowa, mająca na celu promowanie i zwiększenie aktywności fizycznej wśród Polaków. Budując branding PGE zastosowaliśmy uniwersalny symbol serca wpisującego się w uproszczony kształt Polski.

Nasz zespół był odpowiedzialny w całości za architekturę informacji, funkcjonalności platformy oraz interaktywne i klikalne makiety funkcjonalne Axure. Stworzyliśmy również projekt użyteczności wersji internetowej i-Sport, a także natywnych aplikacji mobilnych iOS i Android.

Do kluczowych funkcjonalności serwisu należą m.in. dedykowane plany treningowe dostosowane do aktualnej kondycji fizycznej i najbliższego celu treningowego, zaawansowany kalendarz treningowy, indywidualna dieta wraz z listą potraw na każdy dzień i listą zakupów, statystyki i centrum komunikacji z trenerem.

Nasza agencja odpowiadała w całości za kreację graficzną platformy i-Sport w wersji internetowej oraz interface aplikacji mobilnych.W drugim etapie realizacji zajęliśmy się funkcjonalną i graficzną stroną serwisu „Polska Goni Europę”.

Ciągła współpraca z i-Sport spowodowała, że staliśmy się członkiem zespołu, dzięki czemu powierzono nam bieżącą obsługę kreacyjno-marketingową produktu. Na co dzień jesteśmy zaangażowani w przygotowywanie materiałów reklamowych, wdrażanie brandingu na nowe nośniki, rozwój funkcjonalności i konsultacje projektowe.

Zobacz on-line

Zobacz też nasze inne realizacje